KMS-AL085LLSP-72.0-KMS - RF Cable Assembly from Smiths Interconnect — Florida RF
Cable Assy, 2.92mm Straight Plug to 2.92mm Straight Plug, Semi-Rigid AL085, 72 in. long, 40 GHz, Low Loss
Технические характеристики
Part Number: KMS-AL085LLSP-72.0-KMS
Manufacturer: Smiths Interconnect — Florida RF
Connector 1: 2.92mm Straight Male
Connector 2: 2.92mm Straight Male
Cable Type: Semi-Rigid .085
Length: 72 in
Max Frequency: 40 GHz
Impedance: 50 Ohms
Outer Diameter: 0.087 in