| -3db Bandwidth | 100MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Base Product Number | THS4032 -> |
| Current — Input Bias | 3ВµA |
| Current — Output / Channel | 90mA |
| Current — Supply | 8.5mA (x2 Channels) |
| ECCN | EAR99 |
| Gain Bandwidth Product | 120MHz |
| HTSUS | 8542.33.0001 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| Package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ® |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118″», 3.00mm Width) Exposed Pa |
| REACH Status | REACH Unaffected |
| RoHS Status | ROHS3 Compliant |
| Slew Rate | 100V/Вµs |
| Supplier Device Package | 8-MSOP-PowerPad |
| Voltage — Input Offset | 500ВµV |
| Voltage — Supply, Single/Dual (В±) | 9V ~ 32V, В±4.5V ~ 16V |
| EU RoHS | Compliant |
| ECCN (US) | EAR99 |
| Part Status | Active |
| HTS | 8542.33.00.01 |
| Type | High Speed Amplifier |
| Manufacturer Type | High Speed Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Process Technology | BiCOM |
| Maximum Input Offset Voltage (mV) | 2@±5V |
| Minimum Single Supply Voltage (V) | 9 |
| Typical Single Supply Voltage (V) | 12|24|15|28|18 |
| Maximum Single Supply Voltage (V) | 32 |
| Minimum Dual Supply Voltage (V) | ±4.5 |
| Typical Dual Supply Voltage (V) | ±12|±5|±15|±9 |
| Maximum Dual Supply Voltage (V) | ±16 |
| Maximum Input Offset Current (uA) | 0.25@±5V |
| Maximum Input Bias Current (uA) | 6@±5V |
| Maximum Supply Current (mA) | 18@±5V |
| Typical Output Current (mA) | 70@±5V |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Maximum Power Dissipation (mW) | 1800 |
| Typical Slew Rate (V/us) | 80@±5V |
| Typical Input Noise Voltage Density (nV/rtHz) | 1.6@±5V |
| Typical Voltage Gain (dB) | 95 |
| Typical Noninverting Input Current Noise Density (pA/rtHz) | 1.2@±5V |
| Minimum PSRR (dB) | 85 |
| Minimum CMRR (dB) | 90 |
| Minimum CMRR Range (dB) | 90 to 95 |
| Typical Gain Bandwidth Product (MHz) | 120 |
| Typical Settling Time (ns) | 80 |
| Shut Down Support | No |
| Minimum Operating Temperature (°C) | -40 |
| Maximum Operating Temperature (°C) | 85 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Pin Count | 8 |
| Supplier Package | HVSSOP EP |
| Standard Package Name | SOP |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Package Length | 3.1(Max) |
| Package Width | 3.1(Max) |
| PCB changed | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
THS4032IDGNR (Быстродействующие операционные усилители)
1 761 ₽
123
Купить THS4032IDGNR от 1 шт в Москве. Производитель TEXAS INSTRUMENTS.
В наличии на складе 2180 шт.
THS4032IDGNR THS4032IDGNR (Быстродействующие операционные усилители) — товар из ассортимента Laserzz для подбора и поставки под задачи ремонта и комплектации.
Позиция подходит для сценариев замены и закупки под конкретную спецификацию оборудования.
Текущая цена в карточке: 1 761 ₽. Для партий и регулярных закупок условия уточняются отдельно.
Для корректного выбора сверяйте маркировку, параметры и совместимость с вашей схемой/узлом.
Вопросы и ответы
Как проверить совместимость товара?
Сравните артикул, технические параметры и формат исполнения с требованиями вашей модели оборудования.
Можно ли заказать партию?
Да, для партийных закупок доступны отдельные условия, ориентируйтесь на количество и сроки поставки.





