SIT8208AITG1-33E-33.333000 - MEMS Clock Oscillator from SiTime
MEMS Clock Oscillator -- 33.333MHz, XO, LVCMOS, 3.3V, 20ppm, OE, -40C to 85C, 2.5 X 2.0mm
Артикул: SIT8208AITG1-33E-33.333000
Технические характеристики
Part Number: SIT8208AITG1-33E-33.333000
Manufacturer: SiTime
Frequency: 33.333 MHz
Package: XO
Output: LVCMOS
Supply Voltage: 3.3 V
Stability: 20 ±ppm
Electrical Options: OE
Operating Temperature: -40°C to 85°C
Footprint: 2.5 X 2.0 mm