MCP6V16UT-E/OT (Операционные усилители - Операционные усилители)
Купить MCP6V16UT-E/OT от 1 шт в Москве. Производитель MICROCHIP TECHNOLOGY.
В наличии на складе 2665 шт.
Brand:Microchip Technology
CMRR — Common Mode Rejection Ratio:135 dB
en — Input Voltage Noise Density:102 nV/sqrt Hz
Factory Pack Quantity: Factory Pack Quantity:3000
GBP — Gain Bandwidth Product:80 kHz
Ib — Input Bias Current:5 pA
Manufacturer:Microchip
Maximum Operating Temperature:+125 C
Minimum Operating Temperature:-40 C
Mounting Style:SMD/SMT
Number of Channels:1 Channel
Operating Supply Current:7.5 uA
Output Current per Channel:17 mA
Packaging:Reel, Cut Tape
Product Category:Operational Amplifiers-Op Amps
Product Type:Op Amps-Operational Amplifiers
Qualification:AEC-Q100
Shutdown:No Shutdown
SR — Slew Rate:30 mV/us
Subcategory:Amplifier ICs
Supply Voltage — Max:5.5 V
Supply Voltage — Min:1.6 V