LTLC1362-B - Leimac IFPA-500/300BHV - Panel Light with Viewport, 500 x 300, Blue
Артикул: LTLC1362-B
The IFPA-500/300BHV LED panel light delivers 500 x 300 mm of bright, even, blue illumination.
The hole in the center is for the camera to view the object underneath the light. This hole, often called the viewport, is available with either a 35 or 55 mm diameter. Choose the diameter appropriate for your lens.
Due to the number of LEDs, all models operate on 24 VDC. We recommend pairing this light with one of our LED light controllers.
The interconnect cable is sold separately. Please see Accessories below.
Not quite what you need? Ask us about customizations.
(The photo shown above is representative of the product series, but may show a different size.)
Технические характеристики
Electrical
Drive Type: Voltage Control
Power: 145 W
Input Voltage: 24 VDC
Mechanical
Window: Standard Diffuser
Window Size: 500 x 300 mm (19.7 x 11.8)
Environmental
Operating Temperature: 0 — 40C
Operating Humidity: 35 — 85% RH, non-condensing