KMS-160-04.4-KMS - RF Cable Assembly from Smiths Interconnect — Florida RF
Cable Assy, 2.92mm Straight Plug to 2.92mm Straight Plug, Lab-Flex 160, 4.4 in. long, 40 GHz
Технические характеристики
Part Number: KMS-160-04.4-KMS
Manufacturer: Smiths Interconnect — Florida RF
Connector 1: 2.92mm Straight Male
Connector 2: 2.92mm Straight Male
Cable Type: Lab-Flex 160
Length: 4.4 in
Max Frequency: 40 GHz
Impedance: 50 Ohms
Outer Diameter: 0.16 in