KMS-105-38.0-KMS - RF Cable Assembly from Smiths Interconnect — Florida RF
Cable Assy, 2.92mm Straight Plug to 2.92mm Straight Plug, Mini-Flex 105, 38 in. long, 40 GHz
Технические характеристики
Part Number: KMS-105-38.0-KMS
Manufacturer: Smiths Interconnect — Florida RF
Connector 1: 2.92mm Straight Male
Connector 2: 2.92mm Straight Male
Cable Type: Mini-Flex 105
Length: 38 in
Max Frequency: 40 GHz
Impedance: 50 Ohms
Outer Diameter: 0.1 in