BLF6G10LS-135RN,11 - RF Power Transistor from Ampleon
RF Power Transistor, 0.87 to 0.89 GHz, 135 W, 21 dB, 28 V, LDMOS, SOT-502B
Технические характеристики
Part Number: BLF6G10LS-135RN,11
Manufacturer: Ampleon
Frequency Min: 0.87 GHz
Frequency Max: 0.89 GHz
Output Power: 135 W
Gain: 21 dB
% Typ Efficiency: 28
Supply Voltage: 28 V
Id: 950 mA