| EU RoHS | Compliant |
| ECCN (US) | EAR99 |
| Part Status | Active |
| HTS | 8533.40.40.00 |
| Mounting | Through Hole |
| Technology | Metal Oxide |
| Varistor Voltage (V) | 360 |
| Maximum AC Voltage Rating (V) | 230 |
| Maximum DC Voltage Rating (V) | 300 |
| Clamping Voltage (V) | 595 |
| Tolerance Voltage | 10% |
| Clamping Current (A) | 50 |
| Maximum Surge Current (A) | 4500 |
| Capacitance Value | 380pF |
| Energy (J) | 60 |
| Minimum Operating Temperature (°C) | -40 |
| Maximum Operating Temperature (°C) | 105 |
| Packaging | Bulk |
| Product Diameter (mm) | 15.5 |
| Product Depth (mm) | 4.7 |
| Product Height (mm) | 18.5 |
| Product Weight (g) | 1.4 to 7.6 |
| Lead Style | Radial |
| Terminal Pitch (mm) | 7.5 |
| Allowable Voltage(Vdc) | 230V |
| Manufacturer | TDK |
| Package / Case | Through Hole |
| Peak Surge Current | 4.5KA |
| Varistor Voltage | 360V |
| Varistor Voltage(Max) | 396V |
B72214S0231K101 (Варисторы)
96 ₽
Купить B72214S0231K101 от 1 шт в Москве. Производитель EPCOS / TDK.
В наличии на складе 20388 шт.
Доставка импортных компонентов EPCOS / TDK по России от 3х недель транспортными компаниями СДЭК, Деловые Линии, Major Express.
Оплата физическими и юридическими лицами безналичным расчетом.
Цена может измениться после запроса у поставщика!







