5-axis CNC machining center ULV350-5AXIS vertical for glass, for composites.
Технические характеристики
380 mm (15 in)
Y travel
420 mm (17 in)
Z travel
365 mm (14 in)
Rotational speed
24,000 rpm (150,796 rad.min-1)
Workpiece max height
350 mm (14 in)
Table rotation (C axis)
360 °
Work feed X-axis
30,000 mm/min (20 in/s)
Work feed Y-axis
30,000 mm/min (20 in/s)
Work feed Z-axis
30,000 mm/min (20 in/s)
Table load capacity
100 kg (220 lb)
Tool weight (max)
4 kg (8.8 lb)
Positioning accuracy
0.005 mm (0 in)
Repeatability
0.004 mm (0 in)
Weight
6,000 kg (13,227.74 lb)
Overall length
1,900 mm (74.8 in)
Overall width
2,940 mm (115.7 in)
Overall height
2,350 mm (92.5 in)